Outlook Express i numer błędu: 0x800C0133

Outlook Express i numer błędu: 0x800C0133

Dziś spotkał mnie (już po raz kolejny:-)) dobrze znany błąd Outlooka. Jestem jakoś bardzo przywiązany do tego programu i jego ograniczeń (to chyba sentyment :-)).

Ten błąd to nic innego, jak informacja, że któryś z naszych folderów na dysku (najczęściej „Skrzynka odbiorcza”) przekroczył pojemność 2GB, a dokładniej plik o takiej samej nazwie z rozszerzeniem .dbx.


Łatwo sobie z tym poradzić, wystarczy zmienić nazwę pliku dbx na dysku, na inną (ja dodaje zawsze dopisek”_old”). Uruchomić ponownie Outlooka i już poczta się odbiera, ale co ze starszymi mailami ?
Musimy utworzyć w Otlooku folder o nazwie Skrzynka odbiorcza_old i zamknąć program.
Zobaczymy, że powstał nam na dysku nowy plik Skrzynka odbiorcza_old (1) o pojemności zdecydowanie mniejszej niż 2 GB. Teraz już wystarczy zamienić nazwę pliku  (tego 2GB) na
Skrzynka odbiorcza_old (1) i już mamy dostęp do naszej starej poczty w programie Outlook.

 

 

Outlook expres

UWAGA: Przed Tymi wszystkimi kombinacjami, zalecam zrobić kopię wszystkich plików .dbx. Czasami niestety zdarza się że pliki poczty ulegną uszkodzeniu, wtedy pozostaje nam korzystać z zewnętrznych programów do odczytu plikow .dbx.

UWAGA:
folder w którym zlokalizowane są pliki .dbx to: (Dysk:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{losowy klucz}\Microsoft\Outlook Express). Należy jednak pamiętać, że część katalogów jest ukryta.

srebrny

Pekao

Postaw mi kawę na buycoffee.to

velo rachunek